URZĄDZENIA STACJONARNE

Rodzina skanerów stacjonarnych ARIDA składa się z różnych modeli. Od najprostszych, optymalnych cenowo jak ARIDA Basic, po zaawansowane rozwiązania typu Dual View z integracją dodatkowych funkcjonalności rozbudowujących urządzenia do prawdziwych kombajnów, wykonywających wielowymiarowe detekcje w trakcie pojedynczego cyklu skanującego. Przykładem takiego multi funkcyjnego urządzenia jest ARIDA RD active, która oprócz generowania szczegółowego obrazu RTG potrafi automatycznie wykryć śladowe ilości materiałów promieniotwórczych, które mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego, a są praktycznie niezauważalne podczas standardowej, rutynowej kontroli.

Wszystkie skanery stacjonarne są wygodne w użyciu i bardzo wytrzymałe. Konstrukcja zaprojektowana z dużym zapasem wytrzymałościowym, umożliwia wykonanie setek tysięcy skanów. Wszystkie podzespoły cechuje modularna budowa. Wymiana zużytych podzespołów możliwa jest nawet po wielu latach funkcjonowania. Idealne do wykorzystania w ochronie miejsc i budynków takich jak sądy, muzea, centra konferencyjne, miejsca użyteczności publicznej, hotele etc. Skanery ARIDA dostarczają czysty, szczegółowy obraz prześwietlonego bagażu. Dzięki temu pozwalają zidentyfikować ukryte niebezpieczeństwa takie jak materiały wybuchowe, broń, narkotyki, kontrabanda etc.

Urządzenia ARIDA zwracają uwagę swoją stylistyką i bogatą kolorystyką. W ostatnich czasach zapewnienie bezpieczeństwa poprzez kontrolę bagażu podręcznego stało się niemal standardem. Urządzenia skanujące coraz popularniejsze i coraz bardziej widoczne. Uznaliśmy, że skaner nie zawsze ma straszyć. Często jest pierwszym obiektem, na którym skupia swoją uwagę klient. W pięknych wnętrzach, skaner powinien wkomponować się w stylistykę pomieszczeń. Z tego powodu obudowy projektowali mistrzowie polskiego designu. Mamy urządzenia o linii nowoczesnej, technicznej i bardzo eleganckiej. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Urządzenie skanujące to nie tylko sam aparat. Dla operatora wykonującego dziennie nierzadko tysiące skanów, analizującego obrazy pod kątem najdrobniejszych szczegółów przez wiele godzin, to stanowisko pracy. Powinno być wygodne i kompletne. W zestawach dostarczamy ergonomiczne biurka, szerokokątne monitory, wygodne fotele i pełną gamę akcesoriów, które uzupełniają urządzenia RTG. Więcej szczegółów znajdziesz w aktualnym katalogu. Możliwe są także projekty przygotowane pod indywidualne wymagania określone przez klienta.

Urządzenia ARIDA spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa określone przepisami Unii Europejskiej. Lekkie, czasami sprawiające wrażenie ażurowych - obudowy w środku wzmocnione są solidnymi, ołowianymi sarkofagami. Pomiary promieniowania przy stanowisku operatora oraz w pobliżu obudów urządzeń dają wyniki daleko poniżej 0,5 uSv na godzinę. Komplet wyrazistych wskaźników informujących o promieniowaniu, wyłączniki bezpieczeństwa oraz wbudowane układy kontrolne to podstawowe elementy każdego urządzenia. Regularny serwis zarówno w okresie gwarancji, jak i po tym okresie daje całkowite bezpieczeństwo użytkowania.

Skanery ARIDA wyposażone są w intuicyjny i ergonomiczny system komputerowy. Panel użytkownika został zaprojektowany tak, by z jednej strony początkujący operator, który nigdy wcześniej nie pracował z urządzeniami RTG błyskawiczne poznał sposób obsługi, z drugiej strony, by zaawansowny analityk obrazu miał dostęp do ustawień, filtrów, modyfikacji parametrów wyświetlania obrazu. Pełna dokumentacja w języku polskim oraz polski frontend użytkownika znakomicie ułatwiają pracę. Moduł administracyjny umożliwia kontrolę wszystkich parametrów i administrowanie użytkownikami urządzenia.

System przechowuje obrazy w pełnym zakresie danych, oraz umożliwia ich eksport i synchronizację pomiędzy poszczególnymi maszynami. Szereg parametrów umożliwia wyszukanie obrazów historycznych poprzez podanie zakresu danych. Unikana funkcja znakowania markerowego pozwala na znakowanie skanów i budowanie wewnętrznej bazy wiedzy. Inne unikalne cechy to wirtualny asystent czy wbudowany program treningowy. System stale się rozwija i wciąż przybywa nowych funkcjonalności, które często są odpowiedzią na życzenia klientów współpracujących z naszą firmą.       

Wszystkie podzespoły, (zarówno mechaniczne, elektryczne, jak i elektroniczne), które używamy do produkcji naszych urządzeń są najwyższej jakości. Wielokrotnie testowane w laboratorium ARIDA, sprawdzane w praktycznym działaniu. Niektóre z urządzeń wykonują po kilka tysięcy skanów dziennie, jk to miało miejsce chociażby podczas wizyty Prezydenta Obamy czy Papieża Franciszka. Urządzenia projektujemy i wykonujemy mając na uwadze maksymalne obciążenie pracy.